CWALK.GETGOO.NET

OFICIÁLNÍ ČESKO-SLOVENSKÁ C-WALK KOMUNITA


  Hiphopstage.cz - YounGun

  Share
  avatar
  Bonee
  walkuju přez CWG
  walkuju přez CWG

  Male
  Age : 25
  note : IG - 5.4.2010, od té doby jsem se na fóru moc neobjevoval :)
  Kdo je nejlepší? : všichni kdo respektujou ostatní a maj svůj styl)
  jsem : čech
  Počet příspěvků : 320
  Registration date : 2009-01-25
  Rage :
  0 / 30 / 3

  Hiphopstage.cz - YounGun

  Post by Bonee on Fri Jun 25, 2010 12:58 pm

  Další český c-walker v party The Golden Army v rozhovoru pro čtenáře HipHopStage!
  převzato z www.hiphopstage.cz


  Přijde ti, že jsi dlouho neslyšel o c-walku? Teď máš opět příležitost. Přinášíme ti rozhovor s dalším členem skupiny The Golden Army. C-walker, o kterém budeš číst si říká YounGun...


  C-walker, o kterém budeš číst si říká YounGun. K c-walku ho,od breakdancu, přivedl Razor, který patří k české špičce a o kterém jsi určitě na HipHopStage už četl. YounGun je členem mezinárodní skupiny The Golden Army, kterou založil Ctiger. Jejími členy jsou nejlepší čeští i zahraniční c-walkeři. Například Američané, Rusové, Poláci, Němci, Dánové, Švýcaři, Rumuni, Chilani a další. Jmenovitě například Ian, Seven, Kala, Asik.jr, Sl1x a mnoho dalších. YounGun měl vystoupení například na módní přehlídce Swissu a SoRealShopu a patří ke zvaným na vystoupení na různých plesech a společenských akcích. A kromě tance se v oblasti c-walku podepsal i pod navrhování c-walkového oblečení od www.streetbase.cz, které nosí téměř všichni c-walkeři v české Republice. A ti co ho nenosí ho určitě aspoň znají.
  Podotýkám, že TGA už není mezi námi a jakékoliv příspěvky (útočné) budu mazat.


  HHS: Ahoj YounGune. Chci se zeptat úvodem, byl jsi na nějakých soutěžích?

  Y: Tak se skupinou Her Majesty, kde tancuje i Razor, jsme dosáhli 8. místa na mistrovstí ČR 2009- to byla striktně jenom streetdancová soutěž - žádný cwalk. Potom jsem se umístil na 6. místě v soutěži Show Online Skills 1 od hiphopdance.cz - opět streetdancová soutěž - a v Show Online Skills 2 jsem se kvalifikoval do playoff z prvního místa. Bohužel hned na to sem vypadl proti poslednímu, hold kvalitní porota.

  HHS: A máš nějaký další, větší úspěchy, nebo teprve sbíráš zkušenosti?
  Y: Tak úspěchy...V cwalkovém světě se hodnotí to jak jsi dobrý pomocí statusů, přirovnal bych to třeba k barvě pásku v karate. V Čechách je nejvyšší ocenění AG (Advanced Group) který v této době má asi 8 lidí. A na otázku jestli mám nějaký úspěch bych odpověděl klidně tímto AG statusem.
  Potom na 2. největším světovém cwalk foru vestigeworld.net (Vestige je taky jediný výrobce bot striktně pro cwalkery) držím hned druhý nejvyšší level - Level V, nad ním je už pouze Level VS - Vestige Superior.

  HHS:Čeho by jsi v c-walku chtěl v budoucnu dosáhnout?
  Y: No tak lákal by mě XC (Exclusive class) na PMW (Pimpmywalk.com) což je defakto nejvyšší ocenění pro cwalkera na světě, v Čechách ho nemá ještě nikdo.

  HHS:Která hudba je podle tebe na c-walk nejlepší?
  Y: Pokud myslíš styl hudby tak jednoznačně hiphop, ale v cwalku se můžeš setkat i s rnb, housem, technem a dalšími styly. Mezi mé oblíbené autory patří třeba Manafest, Snowgoons, Acehood, Raptile, Briscoe a Doap Nixon.

  HHS: Máš nějakej vzor? U nás i v zahraničí.

  Y: Tak v Čechách ani tak vzor neni možná lehce Razor, ale v dnešní době jsme v Čechách zhruba nastejno, každej z těch dobrých cwalkerů vinikám v něčem jiným... Ctiger ve wowmovech, což jsou speciální vlastní kroky, Razor například v rychlosti a stylu variací, to samý Race2Face který má taky skvělé variace. Ze zahraničí pak hlavně K-oZ a na dalších místech Olrickx, Kala, Ownly, Gagong Pinoy, Asik.jr, T.I.Birdman....

  HHS: Kdo ti točí videa?
  Y: Videa si točim a upravuju výhradně sám.

  HHS: Jak často děláš nový videjko?
  Y: To záleží na tom jestli zrovna soutěžíme v nějakých battlech na PMW (Pimpmywalk.com) nebo na VW (Vestigeworld.net), nebo jestli se mi někdo ozve že chce se mnou natočit way, tedy video s více walkery. Jinak sám od sebe už poslední dobou videa netočím, šetřím si to spíš na ty battly.

  HHS: Jak bys zhodnotil stav českýho c-walku? Kvalitativně.
  Y: Tak špička českého cwalku může určitě kvalitně konkurovat ostatním zemím... Neřekl bych že jsme přímo ta špička světa, tam se řadí hlavně Filipínci, Vietnamci, Američani a Němci... ale myslím že tak hned v druhé kategorii za nimi bychom určitě byli společně s Poláky, Nizozemci, Rumuny, Rusy...

  HHS: Uvažoval jsi, že by ti nějaký zpěvák (rapper) z nejbližšího okolí udělal track přímo na c-walk? Taková "north corporation".
  Y: Už jsme se párkrát bavili se Shadem o tom že by se dalo něco natočit, kde by se zmiňoval cwalk, ale přímo song na cwalk to asi ne. Spíše se domlouváme s lidma z DC o točení klipů

  HHS: Nějaký rady pro začátečníky?
  Y: Trénovat, trénovat a zase trénovat. Nemusíte točit video každej tejden, stejně na vás nejspíš nebude vidět posun. A jediný co můžu doporučit je www.cwalk.getgoo.net (české cwalk forum) a youtube tutorialy.

  HHS: Otázka na závěr pro fanynky. Máš přítelkyni?

  Y: Jo mám (smích)

  HHS: Tak to maj holky asi smůlu.

  Y: Už to tak vypadá.


  Za HipHopStage:

  Otázky a realizace rozhovoru: Honza  Jakékoliv útočné, nebo rozhovoru se netýkající příspěvky, budou bez upozornění mazány.
  avatar
  RaR
  Admin
  Admin

  Male
  Age : 22
  note : -_-
  Kdo je nejlepší? : Marie a Jana !
  jsem : čech
  Počet příspěvků : 1335
  Registration date : 2010-08-07
  Rage :
  0 / 30 / 3

  Re: Hiphopstage.cz - YounGun

  Post by RaR on Sat Mar 05, 2011 10:47 pm

  HHS: Tak to maj holky asi smůlu.
  Y: Už to tak vypadá.
  Very Happy
  Pěknej rozhovor..zajímalo by mě jak je to starý ?

   Current date/time is Sun May 27, 2018 10:00 am